هروی: طولانی ترین راستا کسب سهمیه المپیک را در تاریخ طی می کنیم، مهمترین نقطه قوت کاراته بلوغ بازیکنان است

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: تنها تیمی در تاریخ ورزش کشور هستیم که برای کسب سهمیه المپیک در فواصل بسیار کوتاه در مسابقات حاضر می شویم.

هروی: طولانی ترین راستا کسب سهمیه المپیک را در تاریخ طی می کنیم، مهمترین نقطه قوت کاراته بلوغ بازیکنان است

شهرام هروی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عملکرد ملی پوشان کاراته در ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان گفت: بعد از پیروزیت کاراته ایران در آخرین دوره مسابقات جهانی در اسپانیا که توانستیم در کومیته تیمی برای سومین بار قهرمان جهان شویم و در کومیته انفرادی نیز بهترین نتیجه را در جهان کسب کنیم و همچنین با عقبه کاراته ایران و قهرمانی در مسابقات جهانی اتریش، پیروزیت در ورلد گیمز و بازی های آسیایی، سطح توقعات بالاتر رفته است.

وی اضافه نمود: خدا را شکر سال 2019 را پرقدرت آغاز کردیم و تا به امروز نیز در شش مرحله مسابقات لیگ برتر و دو مرحله مسابقات سری A کاراته وان با ترکیب کامل حاضر شدیم و در دو مرحله دیگر این مسابقات در کانادا و شیلی نیز نماینده داشتیم. این در حالی است که تعدد مسابقات در سال 2019 به قدری زیاد بود که بچه ها هر 25 روز تا یک ماه در مسابقات حضور داشتند.

سرمربی تیم ملی کاراته اعلام کرد: با وجود این شرایط و در مجموع تا امروز بچه ها امتیازات خوبی برای سهمیه المپیک 2020 کسب نموده اند، هر چند سطح توقعات ما بیشتر از اینها است و دوست داشتیم با توجه به اینکه خود را بهترین تیم کاراته جهان می دانیم، نتایج بهتری کسب می کردیم. کاراته وان روسیه ششمین مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان بود و بچه ها در مجموع خوب ظاهر شدند. در حال حاضر شرایط ما در 2 وزن المپیکی ایده آل است و در یک وزن دیگر نیز کوشش می کنیم از بحران بدشانسی خارج شویم.

هروی در مورد شانس کسب سهمیه المپیک در وزن 67- کیلوگرم گفت: واقعا عملکرد فنی بچه های وزن 67- کیلوگرم ما قابل قبول بوده و تنها در نتیجه گیری عملکرد آنها زیر سوال رفته است. مطمئنم با بازیکنانی که در این وزن داریم در سرانجام دغدغه ای برای کسب سهمیه المپیک نخواهیم داشت.

وی در مورد دور جدید تمرینات ملی پوشان مطرح نمود: از روز یکشنبه هفته آینده خود را برای حضور در هفتمین مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان که آخرین مسابقه سال 2019 خواهد بود، آماده می کنیم تا در این مسابقات نیز نتایج لازم که مهمترین آن کسب امتیاز برای تداوم روند خوب در رنکینگ است را کسب کنیم. در سال 2020 تقویم مسابقات کسب سهمیه المپیک فشرده تر خواهد شد و از دی ماه تا اواسط اسفندماه امسال باید در 5 مرحله مسابقات شرکت کنیم.

سرمربی تیم ملی کاراته با اذعان به فشردگی جهت کسب سهمیه المپیک در رشته کاراته مطرح نمود: کاراته تنها رشته ای است که به این سبک و سیاق برای کسب سهمیه المپیک کوشش می نماید و تیم ملی کاراته نیز تنها تیمی در تاریخ ورزش کشور است که برای کسب سهمیه المپیک در فواصل بسیار کوتاه در مسابقات حاضر می گردد و طولانی ترین جهت را طی می نماید. از سال 95 و سرانجام مسابقات جهانی اتریش که بحث کسب سهمیه به وسیله حضور در مسابقات کاراته وان مطرح شد ما در مسابقات حضور داشتیم و تا سرانجام سال 98 باید این مهم را تداوم ببخشیم.

هروی اضافه نمود: اینکه در هر وزن تنها دو بازیکن به وسیله رنکینگ صاحب سهمیه المپیک می شوند کار را بسیار سخت تر می نماید و ای کاش با توجه به برگزاری این تعداد از مسابقات حداقل در هر وزن بازیکنان بیشتری شانس کسب سهمیه المپیک را داشتند. در هر صورت مهمترین نقطه قوت تیم ملی کاراته در این شرایط بچه های تیم ملی هستند که به بلوغ رسیده و به یکدیگر یاری می نمایند.

وی ادامه داد: از ابتدای اردوها و در مقاطعی 12 تا 14 بازیکن در اردو ها حضور داشتند و خوشحالم که همه این نفرات در پیروزیت کاراته ایران دخیل و سهیم هستند. همه بازیکنان از ابتدا می دانستند که در سرانجام تنها سه نفر پیروز به کسب سهمیه خواهد شد، اما باز به یکدیگر یاری کردند. مسلما در این جهت فاکتورهایی مانند حمایت وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون کاراته بوده و از هم مهمتر جامعه کاراته در کنار تیم ملی بوده است و آنها تیم خودشان را به جلو راهنمایی کردند.

سرمربی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال چه اقداماتی برای حفظ و تداوم روند خوب بازیکنان تیم ملی دارد، گفت: حدود یک سال پیش و در زمان اردوی فرانسه در سال 2019 مطرح نمودم که چهار نسل در اردوی تیم ملی برای کسب سهمیه المپیک کوشش خواهند کرد. این بچه ها در این مدت با تمام توان برای کسب سهمیه زحمت کشیدند که باید از فدراسیون کاراته بابت حمایت از آنها تشکر کنم.

هروی با اشاره به گزارش خبرنگاران، توضیح داد: در این گزارش معین شد که تیم ایران در مسابقات لیگ برتر کاراته وان پیروز به کسب 27 مدال شده و ژاپن به عنوان رقیب تیم ایران تنها 14 مدال کسب نموده است. هر بازیکنی که حتی یک روزنه برای کسب سهمیه المپیک داشت به اردوهای تیم ملی دعوت و فرصت اعزام برای او مهیا شد. خوشحالم که پشت این تیم یک تیم باتجربه حضور دارد. وقتی می خواهند یک تیم را بررسی نمایند این کار را با رقبای آن تیم انجام می دهند.

وی اضافه نمود: تیم ژاپن 3 مدال طلا از 5 مدال خود در شش مرحله گذشته را در کشور خود کسب نموده و این در حالی است که ما به غیر از یک مرحله در تمامی مسابقات پیروز به کسب مدال طلا شدیم. این موضوع قدرت کاراته ایران را نشان می دهد و باید خودمان قدر داشته های خود را بدانیم. همچنین باید بدانیم این راه بسیار سخت است و هنوز هیچ چیزی در جهت کسب سهمیه المپیک قطعی نشده است. هنوز شش مرحله از مسابقات و حدود 6 هزار امتیاز دست نخورده دیگر باقی مانده که می تواند در این جهت خیلی اتفاقات بیفتد.

سرمربی تیم ملی کاراته تاکید نمود: از طرفی هیچ کشوری به اندازه ایران بازیکن مدعی کسب سهمیه المپیک ندارد. کسب مدال برای کسب سهمیه المپیک مهم است، اما مهمتر از آن تداوم کسب امتیاز از مسابقات مختلف است. لوئیجی بوسا کاراته کای سرشناس ایتالیایی در 6 مرحله مسابقات سال 2019 تنها پیروز به کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز شده، اما در رنکینگ المپیک در صندلی دوم یا سوم واقع شده است و یکی از بخت های مسلم کسب سهمیه المپیک است.

هروی گفت: این بازیکن به گونه ای حمایت شده که در روز موعود برای کشورش مدال کسب کند. ما نیز باید حواس مان به بازیکنانمان باشد و از آنها غفلت نکنیم. واقعا 12، 13 بازیکن ما به معنای واقعی کلمه یک تیم بودند و همدلی را به وجود آوردند که کاراته ایران در یک شرایط آرمانی قرار داشته باشد و این را ما نمی گوییم بلکه سایت فدراسیون جهانی به عنوان یک مرجع بارها اشاره نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هروی: طولانی ترین راستا کسب سهمیه المپیک را در تاریخ طی می کنیم، مهمترین نقطه قوت کاراته بلوغ بازیکنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هروی: طولانی ترین راستا کسب سهمیه المپیک را در تاریخ طی می کنیم، مهمترین نقطه قوت کاراته بلوغ بازیکنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید