مرگ قهرمان شعر بچه ها آمریکا

لی بنت هاپکینز نویسنده و شاعر آمریکایی درگذشت. در کشور آمریکا وی به قهرمان شعرهای کودک مشهور شده بود.

مرگ قهرمان شعر بچه ها آمریکا

به گزارش خبرگزاری ایبنا به نقل از نیویورک تایمز، لی بنت هاپکینز نویسنده و شاعر آمریکایی درگذشت. در کشور آمریکا وی به قهرمان شعرهای کودک مشهور شده بود. این شاعر آمریکایی در سن 81 سالگی در منزل مسکونی اش واقع در کیپ کورال فلوریدا از جهان رفت.

از سال های دهه 60 میلادی که اولین کارهای هاپکینز منتشر شد تا کنون بیش از 100 مجموعه شعر و داستان کودک از این شاعر آمریکایی چاپ شده است.

هاپکینز در مصاحبه ای با رادیو ملی آمریکا گفته بود کارش را با تدریس در مدرسه ابتدایی در نیوجرسی آغاز نموده است و در حقیقت معلم مدرسه بودن انگیزه شعر گفتن را برای او ایجاد نموده بود.

وی در این مصاحبه که سال 2018 در وب سایت رادیو آمریکا منتشر شده بود، گفته بود: استفاده از شعر در انتقال مفاهیم کودک بهترین وسیله است. من به معلمان توصیه می کنم با استفاده از شعر روند یادگیری به بچه ها را تسریع ببخشند.

هاپکینز در سال های تدریس از شعر به عنوان ابزار یادگیری استفاده کرد. وی اولین مجموعه شعرش را با همکاری انتشارات اسکولاستیک در سال 1969 منتشر کرد. او در طول عمرش جوایز متعددی دریافت کرد ولی خودش دو جایزه معتبر شعر کودک با همکاری دانشگاه پنسیلوانیا نیز تاسیس کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مرگ قهرمان شعر بچه ها آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ قهرمان شعر بچه ها آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید