عجیب ترین رسوم کشور های دنیا

رسوم خاصی در بعضی کشورها وجود دارد که برای بقیه مردم جهان عجیب و غیر قابل درک به نظر می رسد.

عجیب ترین رسوم کشور های دنیا

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، روی کره زمین 195 کشور وجود دارد که هر کدام آن ها صد ها یا شاید هزاران آداب و رسوم مختلف دارند. برخی از این آداب و سنت ها بین کشور ها مشترک هستند، اما رسوم خاصی هم هستند که منحصر به نقاط خاصی از جهان هستند و در نتیجه برای بقیه مردم جهان عجیب و غیر قابل درک به نظر می رسند. مثلاً اینکه برخی از مردم جهان علامت اوکی را توهین آمیز می دانند و یا معتقدند عروس ها باید قبل از عروسی شان گریه نمایند. این ها تنها دو نمونه از این آداب و رسوم عجیب هستند که در برخی از کشور های جهان مرسوم هستند و کاملاً عادی محسوب می شوند. در ادامه با تعداد بیشتری از این سنت های عجیب آشنا خواهیم شد .

اهمیت محل نشستن در تاکسی- استرالیا و آمریکا

در استرالیا، وقتی تاکسی می گیرید، بهتر است جایگاه جلو بنشینید. چون اگر عقب بنشینید، ممکن است به راننده بر بخورد. در مقابل، در آمریکا بهتر است جایگاه عقب بنشینید، چون آمریکایی ها اهمیت زیادی به حفظ حریم شخصی می دهند .

گریه کردن قبل از عروسی- چین

در بیشتر نقاط جهان عروس ها با انتخاب لباس، سالن، عکاس و کار هایی از این دست، خود را برای مراسم عروسی شان آماده می نمایند، اما مردم قوم توجیا در چین رسم دیگری برای جشن ازدواج شان دارند. از یک ماه قبل از جشن، عروس باید هر شب به مدت یک ساعت گریه کند. مادر، مادربزرگ، خواهران و خاله های عروس هم در این مدت به او می پیوندند و شب های خود را با یک ساعت گریه سپری می نمایند. آن ها در حین گریه، یک آهنگ مخصوص گریه عروسی هم می خوانند. علاوه بر این، عروس باید در روز مراسم عروسی اش هم گریه کند، در غیر اینصورت به سوژه خنده و تمسخر همسایه هایش تبدیل خواهد شد .

پاشیدن دارچین به مجردها- دانمارک

در دانمارک، اگر کسی به 25 سالگی برسد و هنوز ازدواج نکرده باشد، سر تا پایش را غرق دارچین می نمایند. اگر هیچ تغییری رخ ندهد و شخص در 30 سالگی هنوز هم مجرد باشد، این بار به او فلفل می پاشند .

شکستن ظروف چینی قبل از عروسی- آلمان

این رسم قبل از برگزاری مراسم عروسی زوج ها انجام می گردد، یعنی زمانی که عروس و داماد به دیدن خانواده و دوستان خود می روند که به جشن ازدواج شان دعوت هستند. طبق این سنت، مهمانان عروسی باید چند ظرف چینی را پرتاب نمایند و بشنمایند. آن ها برای این کار از هر نوع ظرفی جز لیوان می توانند استفاده نمایند. بعد از آن، عروس و داماد باید تکه های ظرف های شکسته را با همدیگر جمع نمایند. آلمانی ها اعتقاد دارند این کار به تازه عروس و داماد ها یاد می دهد با یکدیگر همکاری و اتحاد داشته باشند .

روز مخصوص آبنبات خوری- سوئد

در سوئد، شنبه ها روز مخصوص خوردن شکلات و آبنبات است. این رسم نه فقط برای بچه ها، بلکه برای بزرگتر ها هم هست. در این روز، مردم سوئد، انواع شکلات و آبنبات را می خرند، با هم مخلوط می نمایند و از خوردن آن ها لذت می برند .

سلام و احوالپرسی با بینی- نیوزلند

مردم قوم مائوری در نیوزلند به این صورت با یکدیگر سلام و احوالپرسی می نمایند. آن ها بینی های خود را به یکدیگر فشار می دهند و گاهی هم پیشانی خود را به یکدیگر می زنند. مردم مائوری اعتقاد دارند با این کار از نَفَس حیات بخش یکدیگر بهره مند می شوند .

برگزاری دو جشن تولد- اسپانیا

اسپانیایی ها یک بار روز تولدشان و یک بار هم روز اسم شان را جشن می گیرند. در اسپانیا بسیاری از خانواده ها اسم قدیس ها را بر روی فرزندان شان می گذارند. به همین دلیل آن ها علاوه بر روز تولدشان، روزی که به اسم قدیس ها نامگذاری شده را هم جشن می گیرند. در این روز، اعضای خانواده دور هم جمع می شوند و این روز را جشن می گیرند. این جشن گاهی با حضور مهمان و دریافت هدایا از طرف آن ها همراه می گردد. بسیاری از اسپانیایی ها این روز را تولد دوم خود می دانند .

ضیافت میمون ها- تایلند

این ضیافت یک فستیوال سالیانه است که در آن از میمون ها با انواع میوه ها و سبزیجات پذیرایی می گردد. هر ساله هزاران میمون در محل برگزاری این ضیافت حضور پیدا می نمایند. آن ها آزادانه بر روی میز های مملوء از غذا و نوشیدنی می پرند و از هر چه که می خواهند می خورند .

مسابقه پنیر غلتانی- انگلستان

این فستیوال هر ساله در محل تپه کوپر انگلیس برگزار می گردد. شرکت نمایندگان از این تپه بالا می روند و تا به حرکت در آمدن یک قالب پنیر گرد صبر می نمایند. بعد از غلتاندن پنیر به پایین تپه، شرکت نمایندگان آغاز به دویدن به دنبال آن می نمایند و سعی می نمایند آن را بگیرند. هر کسی که زودتر به خط انتها برسد، همان قالب پنیر را به عنوان جایزه دریافت می نماید .

به تخته زدن- روسیه

به تخته زدن در روسیه یک رسم است و روس ها این کار را انجام می دهند تا ارواح پلید و هر چیز بدی از آن جنس را دور نمایند. این حرکت باید سه بار و دقیقاً روی شانه چپ انجام گردد. بعد از آن معمولاً سه بار به یک وسیله چوبی با انگشت ضربه می زنند .

مسابقه بین المللی شکلک درآوردن- انگلستان

یکی دیگر از برنامه های جالبی که در انگلستان برگزار می گردد، مسابقه بین المللی زشت ترین شکلک با صورت است. کسانی که دندان ندارند توانایی بیشتری در شکلک درآوردن و شانس بیشتری برای پیروزی در این رقابت دارند .

خودداری از درخواست نمک- مصر

در مصر اگر جایی غذا می خورید، بهتر است درخواست نمک نکنید. حتی اگر فقط می خواهید کمی نمک غذایتان را بیشتر کنید، این کار ممکن است از طرف میزبان توهین آمیز قلمداد گردد و او را برنجاند .

خوابیدن حین کار- ژاپن

در ژاپن سنتی به نام اینه موری وجود دارد که به معنای خوابیدن در حین کار و درس خواندن است. علاوه بر این، خوابیدن در مکان های عمومی دیگر هم بی ایراد است. ژاپنی ها این مسأله را نشانه سختکوشی و متعهد بودن افراد شاغل می دانند که باعث خستگی زیاد آن ها می گردد. در مقابل، آن ها معتقدند اگر کسی مایل به خواب نباشد، معنی اش آن است که به اندازه کافی کار نکرده است .

ماساژ با جارو- روسیه

در روسیه برای ماساژ دادن از جارو هایی از جنس ترکه های غان، زیرفون یا شاخه های درخت بلوط استفاده می گردد. این کار نه برای اذیت کردن شما، بلکه برعکس، به خاطر فایده ای که برای بدن و سلامت شما دارد، انجام می گردد. استفاده از این گیاهان گردش خون و عملکرد قلب را بهبود می بخشد، منافذ پوست را باز می نماید و خستگی و فشار های وارده را برطرف می نماید .

خودداری از فرو کردن چاپ استیک ها در برنج- چین

در چین هرگز چاپ استیک هایتان را درون کاسه برنج فرو نکنید. چینی ها اعتقاد دارند این کار بد شانسی می آورد. در چین فقط در مراسم های عزاداری چاپ استیک ها را به صورت عمودی در کاسه برنج می گذارند و به همین دلیل، این کار برای چینی ها تداعی نماینده مرگ است .

خودداری از دست زدن به سر دیگران- تایلند

در تایلند، دست زدن به سر دیگران کاری توهین آمیز محسوب می گردد. تایلندی ها سر را مقدس می دانند و به همین دلیل هر گونه تماسی با آن کاری ناپسند محسوب می گردد. اگر هم تصادفاً به سر یا مو های آن ها دست زدید، باید از آن ها عذرخواهی کنید .

منبع:روزیاتو

،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عجیب ترین رسوم کشور های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین رسوم کشور های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید