سید مقتدی الصدر: در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا ساکت نخواهیم نشست

رهبر جریان صدر عراق با بیان اینکه این کشور نیازی به کشورهای مستکبر ندارد، گفت که در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا سکوت نخواهند کرد.

سید مقتدی الصدر: در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا ساکت نخواهیم نشست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق دوشنبه شب با صدور بیانیه ای مخالفت خود را با برگزاری انتخابات زودهنگام تحت نظارت ایالات متحده گفت و گفت که در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا ساکت نخواهند نشست.

وی با بیان اینکه عراق نیازی به کشورهای مستکبر ندارد، اضافه کرد: اگر آمریکا بار دیگر در امور عراق دخالت کند، تظاهرات میلیونی در کشور به راه انداخته می شود، به ویژه اینکه بدانیم این اشغالگران بودند که باعث جذب مفسدان به عراق شدند. آمریکا خواستار این است که اینترنت قطع نشود، در حالی که خودش بزرگ ترین کنترل کننده آن است.

رهبر جریان صدر شرح داد: به آمریکا اجازه موج سواری نخواهیم داد و نمی گذاریم عراق را به سوریه و میدان جنگ و درگیری تبدیل کند.

سید مقتدی الصدر با اشاره به تظاهرات در عراق اضافه کرد: آمریکا بار دیگر ثابت کرد که در امور دیگر کشورها دخالت می کند. عراق مال مردم این کشور است و خودشان سرنوشت آن را رقم می زنند.

وی خطاب به آمریکایی ها گفت: دست از دخالت در عراق بردارید، عراق بزرگانی دارد که می توانند از وطنشان دفاع کنند و نیازی به دخالت نه شما دارد و نه دیگران.

رهبر جریان صدر به آمریکا هشدار داد که اگر یک بار دیگر در امور عراق دخالت کند، با برگزاری تظاهرات میلیونی، به حضور این کشور در عراق پایان خواهند داد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سید مقتدی الصدر: در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا ساکت نخواهیم نشست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سید مقتدی الصدر: در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا ساکت نخواهیم نشست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید