زنانی با گوشواره های باروتی پیغام صلح جهانی را منتقل می نماید

مستند سینمایی زنانی با گوشواره های باروتی به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی به مناسبت روز جهانی صلح ویژه اهالی رسانه به نمایش درآمد.

زنانی با گوشواره های باروتی پیغام صلح جهانی را منتقل می نماید

به گزارش ، مستند سینمایی زنانی با گوشواره های باروتی عصر روز گذشته 30 شهریورماه به مناسبت روز دنیای صلح در سالن عباس کیارستمی برای اهالی رسانه به نمایش درآمد و مرتضی شعبانی تهیه نماینده و رضا فرهمند کارگردان درباره اکران این مستند سخن گفتند.

در ابتدای این نشست رضا فرهمند با اشاره به ماهیت مستند سینمایی زنانی با گوشواره های باروتی گفت: آنچه مسلم است این فیلم پیغام صلح دارد و هدف این بود که با روایت یک مستند زنانه، خشونت را که امری نکوهیده در میان انسان ها است نفی کند و به تبع برای روایت قصه صلح باید داستانی زنانه تعریف می کردیم چراکه بر هیچ یک از ما پوشیده نیست که زنان همیشه روایتگر صلح و مهربانی بوده اند و این مستند هم اثری در جستجوی صلح است که زنان آن را روایت می نمایند.

مرتضی شعبانی در ادامه اضافه نمود: فیلم هایی از جنس زنانی با گوشواره های باروتی فیلم های مهمی هستند که هم از بُعد مالی و بازگشت سرمایه و از جهت دیده شدن توسط عامه مردم اهمیت دارد چرا که آثاری از این دست در شرایط امروز و اعمال زور و خشونت می توانند پیغام صلح دنیای را منتقل نمایند.

وی ادامه داد: در تجربه هایی که در جشنواره های مختلف دنیای داشتیم استقبال از پیغام صلح با این مستند سینمایی را شاهد بودیم و معتقدم این پیغام توسط هموطنان نیز درک خواهد شد و تاثیر خود را در ایجاد همدلی و همبستگی در شرایط فعلی که در آن به سر می بریم می گذارد.

فرهمند تاکید نمود: مستند سینمایی زنانی با گوشواره های باروتی حرف از انسان می زند و هیچ هدف ایدئولوژیک ندارد. داعش در این فیلم بهانه است و بیشتر روابط دو زن از دو وجهه متفاوت و فارغ از مباحث ایدئولوژیک را مطرح می نماید. وجهه انسانی فیلم به اندازه ای است که هر دو فیلم زنانی با گوشواره های باروتی و نت های مسی تنها نمایندگان ایرانی در جشنواره لوکارنو بودند و این نمایندگی پیغام ویژه ای را در بردارد.

این مستندساز اعلام کرد: بعد از نمایش این مستند در جشنواره لوکارنو با بازتاب و استقبال خوبی از سوی مخاطب روبرو بودند و در گپ و گفت هایی که با هم داشتیم حرف از جنس نفی خشونت به دور از هر شعاری بود. چراکه همه ما می دانیم امروزه دنیا به دنبال صلح است.

در انتها این نشست عوامل به پرسش های اهالی رسانه پاسخ گفتند. مستند سینمایی زنانی با گوشواره های باروتی به زودی در گروه سینمایی هنر وتجربه اکران می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "زنانی با گوشواره های باروتی پیغام صلح جهانی را منتقل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنانی با گوشواره های باروتی پیغام صلح جهانی را منتقل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید