رویداد کارآفرینی سلامت شمال غرب کشور در اردبیل برگزار گردید

مهدی حسین نژاد در مصاحبه با خبرنگاران توضیح داد: در این رویداد دانشجویان و علاقمندان به کارآفرینی و استارت آپ به منظور تمرین و آموزش کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای متنوع نوپا در حوزه سلامت با علاقه و رغبت حاضر شده و در مدت سه روز از این برنامه استفاده کردند تا ایده های خود را با یاری مربیان حاضر در رویداد توسعه دهند.

رویداد کارآفرینی سلامت شمال غرب کشور در اردبیل برگزار گردید

وی محورهای این رویداد را که در شمالغرب کشور تا کنون اجرا نشده بود را طرح مراقبت بیماران در منزل(هوم کر)، توسعه گردشگری سلامت، فراوری و گسترش نرم افزارها و ابزارهای هوشمند سلامت و فرهنگ سلامت خاطرنشان کرد.

رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یادآور شد: در این رویداد ما 13 ایده را به عنوان ایده برتر با نظر هیئت داوران انتخاب کردیم که در دو روز گذشته روی این ایده های انتخاب شده دانشجویان با همراهی مربیان کشوری و استانی کار نموده و سعی داشتند آنها را به مراحل کاربردی نزدیک نمایند.

حسین نژاد به برگزاری کارگاه های مختلف در جریان برگزاری این رویداد کارآفرینی اشاره نمود و اضافه نمود: در کنار توسعه و تقویت محصولات ارائه شده سعی بر این است تا ساختن حداقل نمونه ای از این محصولات مورد دقت و توجه قرار گیرد تا امروز در آخرین روز برگزاری این رویداد آثار مورد داوری قرار گیرد.

رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به حمایت های دانشگاه علوم پزشکی و مرکز رشد فناوری و سلامت این دانشگاه از دانشجویان با ایده های خلاقانه اشاره و توضیح داد: در کنار حمایت های بلاعوض تسهیلات کم بهره بین 10 تا 50 میلیون تومان به این افراد پرداخت می گردد و در کنار آن 10 میلیون تومان نیز به شکل بلاعوض پاداش برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

حسین نژاد حمایت های مشاوره ای و مدیریتی را از دانشجویان خلاق و مبتکر در ارائه طرح های فناورانه یادآور شد و اعلام کرد: ما تمام تلاشمان را بکار گرفتیم تا با همراهی و یاری همه مسئولان به ویژه استاندار اردبیل ، معاون اقتصادی استاندار و ... بتوانیم بیش از گذشته از دانشجویان خلاق و مبتکر و کارآفرین حمایت کنیم.

وی ادامه داد: ما باید در استان اردبیل در حوزه اقتصاد دانش بنیان فضایی را فراهم کنیم تا با هماهنگی و همراهی همه جانبه فرصت و فضای اشتغال برای جوانان جویای کار فراهم آید که در این زمینه ما در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی سعی داریم تا به وظیفه خطیر خود در حمایت از صاحبان ایده و کارآفرینان به شکل شایسته عمل کنیم.

رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اضافه نمود: تا انتها سال جاری رویداد کارآفرینی در حوزه تجهیزات پزشکی نیز به همت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار خواهد شد که سعی داریم در این حوزه نیز از فراوریات برتر و محصولات کارآمد به نوعی حمایت نموده و بستر پشتیبانی ها و تحرک و حمایت بیشتر را از این بخش به خوبی مهیا کنیم.

حسین نژاد اظهار کرد: در نمایشگاه هفته پژوهش که در روزهای آینده گشایش خواهد یافت دانشگاه علوم پزشکی نیز در غرفه های مشخص شده محصولات خود را ارائه خواهد نمود و سعی مان بر این است تا با به نمایش گذاشتن توانمندی دانشجویان خود بتوانیم گوشه ای از افتخارات را در معرض دید عموم قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رویداد کارآفرینی سلامت شمال غرب کشور در اردبیل برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویداد کارآفرینی سلامت شمال غرب کشور در اردبیل برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید