خوشحالی بحث برانگیز تیم فوتبال ترکیه؛ این بار در پاریس (

رسانه های ترکیه گزارش دادند که تلویزیون فرانسه صحنه سلام نظامی بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه در شادمانی پس از زدن گل مساوی را سانسور کردند.

خوشحالی بحث برانگیز تیم فوتبال ترکیه؛ این بار در پاریس (

بازی دو تیم فوتبال ملی فرانسه و ترکیه در چارچوب رقابت های قهرمانی یورو 2020، دیشب (دوشنبه شب) برگزار و با نتیجه مساوی 1 بر 1 سرانجام یافت.

به گزارش خبرنگاران از حواشی بازی دیشب، سلام نظامی دوباره بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه پس از زدن گل مساوی به فرانسه بود.

این دومین بار در 1 هفته گذشته است که بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه برای حمایت از عملیات نظامی ارتش ترکیه در سوریه، در بازی فوتبال سلام نظامی می دهند؛ اقدامی که به شدت از سوی ملی گرایان ترکیه ای مورد حمایت قرار گرفته اما همزمان انتقادهای بین المللی زیادی را برانگیخته است.

بر اساس گزارش سی ان ان ترک، تلویزیون فرانسه صحنه های سلام نظامی بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه در دقیقه 82 بازی و پس از زدن گل مساوی به فرانسه را سانسور کردند. بازیکنان تیم ترکیه پس از زدن گل مساوی به سمت صندلی هواداران تیم ملی ترکیه رفته و سلام نظامی دادند.

از دیگر حواشی بازی دیروز فراخوان بعضی احزاب و شخصیت های سیاسی فرانسه برای لغو بازی دو تیم به خاطر اقدام نظامی ترکیه در سوریه و سلام نظامی بحث برانگیز بازیکنان تیم ترکیه در حمایت از این کارزار نظامی، بود.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه که گفته بود برای تماشای این مسابقه به ورزشگاه اصلی پاریس می رود، دیروز اظهار داشت که این تصمیم را در اعتراض به حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه، عملی نخواهد کرد.

هفته گذشته نیز بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه در بازی مقابل آلبانی، سلام نظامی دادند که بسیار بحث برانگیز شد. منتقدان این حرکت بازیکنان فوتبال ترکیه معتقدند این اقدام با قوانین فدراسیون های ورزشی برای دخالت ندادن مسایل سیاسی در ورزش، مغایرت دارد.

انتظار می رود تیم ملی فوتبال ترکیه به خاطر این اقدام بازیکنانش از سوی کنفدراسیون فوتبال اروپا (یوفا) مجازات گردد.

لحظه شادمانی پس از گل مساوی ترکیه به فرانسه در مقابل صندلی هواداران تیم ملی ترکیه

منبع: عصر ایران

به "خوشحالی بحث برانگیز تیم فوتبال ترکیه؛ این بار در پاریس (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشحالی بحث برانگیز تیم فوتبال ترکیه؛ این بار در پاریس ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید