حمله به کاربران رایانه های مک با بدافزار جدید

محققان امنیتی از شناسایی یک بدافزار جدید طراحی شده برای رایانه های مک خبر داده اند که نسخه جدیدی از بدافزار تارماک محسوب می گردد.

حمله به کاربران رایانه های مک با بدافزار جدید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از زددی نت، بدافزار تارماک بدافزار خطرناکی است که در فضای آنلاین رایانه های مک را هدف قرار داده و به وسیله آگهی های آلوده دیجیتال توزیع شده و بعضی کاربران را دچار مشکل نموده است.

این بدافزار بعد از نفوذ به رایانه مک کاربران کدهای مخربی را بر روی آن اجرا نموده و همین مساله باعث می گردد تا رایانه های آلوده شده آگهی هایی را در قالب پنجره های مزاحم نمایش دهند که در ظاهر برای به روزکردن نرم افزارهای مختلف و به خصوص نرم افزار فلاش پلیر است. اما با کلیک کردن بر روی آنها اطلاعات شخصی فرد قربانی سرقت می گردد.

انتشار نسخه اولیه بدافزار تارماک از ژانویه سال 2019 شروع شد و تحقیقات اجرا شده توسط پژوهشکده کنفیانت نشان می دهد فعالیت بدافزار یادشده در ماه های اخیر نه تنها متوقف نشده، بلکه تشدید شده است.

در حال حاضر بخش اعظم فعالیت بدافزار تارماک در کشورهایی همچون ایتالیا، آمریکا و ژاپن صورت می گیرد و هنوز فرد یا افراد طراح آن تعیین نشده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمله به کاربران رایانه های مک با بدافزار جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به کاربران رایانه های مک با بدافزار جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید