تقدیر معاون ترامپ از خروج آمریکا از توافق هسته ای

ایسنا نوشت: معاون رئیس جمهور آمریکا ضمن تحسین سیاست های دونالد ترامپ طی سه سال گذشته، از اقدام او برای خروج از توافق هسته ای قدردانی کرد.

تقدیر معاون ترامپ از خروج آمریکا از توافق هسته ای

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا طی سخنرانی خود در گردهمایی سالانه بنیاد هریتیج به تقدیر از عملکرد دونالد ترامپ رئیس جمهور کشورش و دولت او در سه سال گذشته پرداخت.

پنس در بخشی از سخنان خود به خروج ترامپ از توافق هسته ای 2015 اشاره نمود و مدعی شد که آمریکا با این کار، در برابر بزرگ ترین حامی تروریسم در جهان ایستاد.

وی در ادامه گفت که خروج از توافق هسته ای سبب شده است تا ارسال بسته های پول نقد به ایران متوقف گردد.

معاون رئیس جمهور آمریکا همچنین در این سخنرانی به تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه اشاره نمود و آن را مورد تقدیر قرار داد.

رئیس جمهور آمریکا از همان ابتدای فعالیت خود در کاخ سفید به مخالفت با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و انتقاد از آن پرداخت و با ادعای اینکه این توافق مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای نمی گردد انتها به طور یک جانبه از آن خارج شد و سپس تحریم ها علیه کشورمان را بازگرداند.

این اقدام ترامپ با مخالفت سایر کشورها به ویژه طرف های دیگر برجام روبرو شد اما او بدون توجه به تعهدات کشورش در این توافق که به تصویب شورای امنیت سازمان ملل نیز رسیده است به فشارها بر ایران ادامه داده و کوشش نموده است سیاست های خصمانه خود درقبال کشورمان را هرچه سخت تر و سخت تر کند.

جمهوری اسلامی ایران نیز پس از گذشت یک سال از نقض برجام توسط آمریکا گفت که طبق تمهیدات معین شده در همین توافق اجرای تعهدات هسته ای اش به صورت گام به گام کاهش خواهد داد.

310 310 /25

منبع: خبرآنلاین

به "تقدیر معاون ترامپ از خروج آمریکا از توافق هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر معاون ترامپ از خروج آمریکا از توافق هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید