باز هم رکوردی جدید در بورس و صف های خرید

بازیگران بازار سرمایه در این روزها شاهد صف های پایدار خرید و رشد مداوم قیمت ها هستند؛ به طوری که امروز نیز برای چندین بار در هفته های اخیر نماد رسمی بازار باز هم رکورد جدیدی ثبت کرد.

باز هم رکوردی جدید در بورس و صف های خرید

به گزارش خبرنگاران، امروز فعالان بازار سهام بار دیگر شاهد رشد فزاینده قیمت ها بودند؛ به طوری که نماگر اصلی بازار بار دیگر توانست چند بار کانال شکنی کند و تراز جدید 214 هزار واحدی را تجربه کند.

از ابتدای امسال قیمت سهم ها در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران روند صعودی را طی نموده و به همین دلیل شاخص کل بورس و همچنین آیفکس بارها کانال شکنی کردند و رکورد جدیدی را به ثبت رساندند.

در بازار سراسر سبز امروز اکثریت قریب به اتفاق سهم ها با روند رو به رشد در قیمت ها روبرو شدند و فولاد مبارکه اصفهان به تنهایی توانست 583 واحد تأثیر مثبت روی شاخص بگذارد.

در بسیاری از سهم های شاخص ساز بازار امروز شاهد صف های خرید بودیم. سهم های بزرگ فلزی، معدنی، پتروشیمی و پالایشی در صدر تأثیرگذاران بر شاخص بودند و صف های پایداری در شرکت های این گروه ها تشکیل شد.

امروز تنها تعدادی از بانکی ها و معدود نمادهای دیگر در افت بازار تأثیرگذار بودند. حتی خودرویی ها نیز امروز با روند رشد قیمت روبرو شدند و عمدتاً به رشد شاخص کل یاری کردند.

در گروه فلزات اساسی تعدادی از سهم ها از مرز چهار درصد رشد عبور کردند و به نزدیکی پنج درصد رشد رسیدند. در گروه استخراج کانه های فلزی نیز روند قیمت ها افزایشی بود و صف های خرید در این گروه نیز مشاهده می شد.

در گروه محصولات شیمیایی هم با صف های خرید و رشد بیشتر سهم ها روبرو بودیم. همچنین در گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای نیز اکثر سهم ها بیش از چهار درصد رشد قیمت را تجربه کردند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 1,962 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار به 7.4 میلیارد سهم رسید. همچنین تعداد معاملات بورس عدد 792 هزار و 309 نوبت را رد کرد.

شاخص کل فرابورس نیز با 45 واحد افزایش رقم 2613 واحدی را تجربه کرد و حجم معاملات این بازار به رقم 1.5 میلیارد سهم و اوراق اقتصادی رسید. ارزش معاملات فرابورس نیز عدد 627 میلیارد تومان را تجربه کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باز هم رکوردی جدید در بورس و صف های خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز هم رکوردی جدید در بورس و صف های خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید