اجرای 24 نمایش صحنه ای و 6 تئاتر خیابانی در روز پنجم جشنواره فجر

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، در پنجمین روز از جشنواره سی و هفتم، آدینه 26 بهمن، در بخش صحنه ای 10 نمایش به اجرا درمی آید.

اجرای 24 نمایش صحنه ای و 6 تئاتر خیابانی در روز پنجم جشنواره فجر

در این روز تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر میزبان نمایش شفیره به کارگردانی مهدی شاه پیری است که در نوبت های 18:30 و 20:30 به اجرا درمی آید. تالار سایه نیز پذیرای اجرای خرده نان به کارگردانی کورش سلیمانی خواهد بود که در نوبت های 17 و 19 اجرا می گردد. در تالار قشقایی این مجموعه هم نمایش عند از مطالبه کار سامان خلیلیان در نوبت های 17:30 و 19:30 روی صحنه می رود.

تئاتر مولوی از اجرای نمایش فیل در تاریکی به کارگردانی مهرداد مصطفوی در نوبت های 17 و 19 پذیرایی خواهد نمود و تالار حافظ نیز شاهد اجرای نمایش دختر سطلی کار فاتح بادپروا خواهد بود که در ساعت 18 و 20:30 اجرا می گردد. در این روز، سومین اجرای اپرای عشق کار بهروز غریب پور در تالار فردوسی میزبان علاقه مندان می گردد. این اثر نمایشی در ساعت 19:30 روی صحنه می رود.

در تالار ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر، دومین اجرای پدران کار مهدی فرشیدی سپهر در ساعت 17 روی صحنه می رود و تالار استاد سمندریان این تماشاخانه نمایش راز بقا کار سیدصالح علوی زاده را در نوبت های 18 و 20:45 میزبانی می نماید. خانه تئاتر نیز اجرای چیدمان (گذرگاه) کار پیر یودلوسکی از فرانسه را روی صحنه دارد. نمایش دل آرام ناآرام به کارگردانی نرگس صابری هم در ساعت 17 در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه خواهد رفت. در کنار این 10 اثر، 14 اثر دیگر در بخش به علاوه فجر اجرا خواهد شد.

در این روز مکتب تهران دو نمایش را روی صحنه دارد، مرگ در می زند به کارگرانی منصوره سجادیان که در دو نوبت 17:30 و 18:30 اجرا می گردد و مونولوگ به کارگرانی حسن برجکی که در نوبت های 19:30 و 20:30 روی صحنه می رود.

تئاتر مستقل میزبان نمایش کودک وحشی کار مهران رنجبر می گردد که ساعت 15 روی صحنه می رود. تماشاخانه سه نقطه نیز در این روز اجرای نمایش نوای اسرارآمیز کار سیدمحسن میرهاشمی را در ساعت 19:30 میزبانی می نماید. تماشاخانه نوفل لوشاتو پذیرای دو نمایش دو جلاد به کارگرانی محمد یوسفی و حجم غلیظ به کارگردانی منصور صلواتی در نوبت های 19 و 21:15 خواهد بود.

در تماشاخانه ایران تماشا نمایش بررسی به کارگردانی امید اسدی در سه نوبت 14، 17 و 19 اجرا می گردد و تماشاخانه دیوار چهارم نیز سه نمایش پابرهنه لخت، قلبی در مشت به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی را در ساعت 17:15، مرگ فیدل کار آرش سنجابی را در نوبت 19:30 و مردی که از آستینش برف می بارید کار محسن کاظمی را در نوبت 21:30 روی صحنه دارد. تماشاخانه شانو در این روز میزبان دو نمایش باغ آلبالو و کافکا با من سخن بگو به کارگردانی قطب الدین صادقی است که در ساعت های 19 و 21 روی صحنه می روند. تماشاخانه همای سعادت نیز نمایش کارداجین به کارگردانی محمد میرعلی اکبری را در نوبت های 17 و 19 میزبانی خواهد نمود. تماشاخانه مان در این روز به اجرای نمایش تهران بزرگ کار علی جعفری اختصاص دارد که در نوبت های 18 و 20 اجرا می گردد.

روز آدینه 26 بهمن در بخش خیابانی 6 نمایش اجرا خواهد شد. در این روز کالبدشکافی یک اتفاق کار مهدی حبیبی، اخطار به مشترک پرمصرف کار حسنا قبادی، دایره، مربع، مستطیل کار افشین خدری و نامیرا کار امیرحسین شفیعی در محوطه مجموعه تئاتر شهر و نمایش های جنگ ابله ها کار احمد یوسلیانی و دعای آفتاب کار محمدعلی صادق حسنی در محوطه خانه هنرمندان ایران اجرا خواهند شد. اخطار به مشترک پرمصرف و دایره، مربع، مستطیل صبح این روز در متروی میدان ولیعصر (عج) نیز میزبان علاقه مندان به تئاتر خیابانی خواهند بود.

در بخش دیگرگونه های اجرایی نیز پنج نمایش اجرا می گردد. نباید کار نازنین زهرا رفیعی ساعت 16 در سالن امتحانات پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کوهستان کار آرش پروین از ساعت 14 تا 17 در محوطه مجموعه تئاتر شهر اجرا خواهند شد.

نمایش موزه نزدیک کار آزاده شاهمیری نیز در دو نوبت 14 و 16 در پلاتو نول اجرا می گردد. آدم هایی که نمی بینم کار سما موسوی مفخر ساعت 18 و 20 در عمارت روبرو اجرا می گردد و اپرای شماره 01# تهران کار مرتضی زارعی نیز ساعت 18 و 20 در کارگاه دکور تالار وحدت میزبان علاقه مندان خواهد بود.

سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از 22 بهمن تا چهارم اسفند به دبیری نادر برهانی مرند در جریان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اجرای 24 نمایش صحنه ای و 6 تئاتر خیابانی در روز پنجم جشنواره فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 24 نمایش صحنه ای و 6 تئاتر خیابانی در روز پنجم جشنواره فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید